Toitumisteraapia on individuaalne protsess, kõik inimesed on erinevad. Sarnastel sümptomitel võivad olla hoopis erinevad põhjused. 

TOITUMISTERAAPIA ON haigusi ennetav, meditsiinilist ravi ja taastumist toetav teraapia. Toitumisteraapias on põhirõhk suunatud kehas esinevate toitumuslike tasakaalutuste otsimisele ja korrigeerimisele.

Toitumisteraapia on oma olemuselt holistiline distsipliin, mis vaatleb inimest tervikuna. Toitumisteraapia on toetav ja ennetav teraapia. 

Kõik haigused ja valud on põhjustatud mingisugusest tasakaalutusest või defitsiidist meie kehas. Mingi tervise jaoks tähtsa komponendi puudus viib lõpuks haiguse ja valuni. Need võivad olla tekkinud pikaaegse keskkonna ja eluviisi koosmõju tulemusel. Tasakaalu taastamisega saab parandada tervist ning ennetada haigusi. Üheks baasosaks sellel teel on tervislik eluviis ja tervislik toitumine.

Minu, kui toitumisterapeudi poole oled oodatud pöörduma, kui Sinu seedimine vajab toetust (kõrvetised, kõhukinnisus, gaasid jms.), probleemiks on liigne või vähene kehakaal, soovid raseduse ajal tervislikult toituda, kui oled mõne kroonilise haiguse riskigrupis ning soovid tervisliku eluviisiga seda ennetada (diabeet, südame- ja veresoonkonnahaigused), söömishäirete ärahoidmine noorukitel või kui Sa soovid lihtsalt tervislikumalt elada aga ei tea, kust otsast alustada. See põhjus võib ka olla kogunisti midagi muud, mida siin nimekirjas polegi!

Näitan suunda, kuidas muuta toitumist ja eluviisi tervislikumaks. Äärmuslikke dieete ma ei soovita. Enamus haigeid saavad kasu menüü tervislikuks muutmisest ning terved inimesed saavad jääda terveks! Üks haigeks jäämise põhjustest on ebaõige toitumine.  Kõik haigused on põhjustatud mingisugusest tasakaalutusest või defitsiidist meie kehas. Mingi tervise jaoks tähtsa komponendi puudus viib lõpuks haiguse ja valuni. Tasakaalu taastamisega saab parandada tervist ning ennetada haigusi.

Ebatervislik toitumine ja eluviis aitavad haiguse tekkimisele ja kulule kaasa. Toitumisteraapias on põhirõhk tervist mõjutavate tasakaalutuste otsimisel: tasakaalutusi kehas võivad tekitada toitainete puudus, eluviis jne. Need tasakaalutused toovad kaasa sümptomid, mida inimene tunneb. Tervise taastamiseks on vaja tagasi pöörata ja tasakaalustada need ebakõlad, mis on pikaaegse keskkonna ja eluviisi koosmõju tulemused. Aitan neid tasakaalutusi korrigeerida. See loob pinnase tervise paranemiseks.

Õige toitumine tagab parema tervise – tervislikult toitudes ollakse tervemad. Samuti on hästi teada seos mitmete haiguste ja toitumise vahel. Paljud tervisehäired, nii füüsilised kui ka psüühilised, taanduvad toitumist korrigeerides. Toitumisteraapia toetub biokeemiale ja toitumisteadusele. Teraapia hõlmab enamasti dieedimuutusi ning tervisliku toitumise soovitusi. Vajadusel soovitan ainevahetuse analüüse, toidutalumatuse testi ning lähtudes nende tulemustest ka toidulisandeid. Nende analüüsidega hinnatakse inimese toitumuslikku seisundit, need ei ole mõeldud haiguste diagnoosimiseks ja raviks. Toitumisteraapia on täiendav teraapia, mis toetab tavameditsiini. Toitumisteraapia meetodid aitavad paljudel juhtudel patsiendil klassikalise meditsiini raviprotseduurideks valmistuda, neid protseduure paremini taluda või pärast ravi tõhusamalt terveneda.

Lähtun oma töös tõenduspõhistest Eesti toitumis- ja liikumissoovitustest tervise hoidmiseks, edendamiseks ja haiguste ennetamiseks. Abistan toitumisteabes orienteerumisel, sobivate valikute tegemisel ja individuaalse tasakaalustatud menüü koostamisel ning füüsilise aktiivsuse korrigeerimisel. Diagnoositud haiguste puhul nõustan haiguspuhuse toitumise osas. Toitumise teadlik jälgimine on baasiks absoluutselt iga haiguse puhul!

Registreeri konsultatsioonile:
Triin Terasmaa, triin @ terviseruum.ee, +372 56 233 062
Konsultatsioon maksab 45 eurot ning eelnevalt palun Sul saata enda 2 päeva menüü ja täita registreerimislehe.
Nõustamise sessioon kestab 60 minutit (või vajadusel kauem)
Vastuvõtt toimub Toitumisteraapia Keskuses, Sütiste tee 19a, I korrus, Mustamäel, Tallinnas. Võimalus on konsultatsiooni läbi viia videokõne vahendusel.


“The doctors of the future will no longer treat the human frame with drugs, but rather will cure and prevent disease with nutrition.” – Thomas Edison